Святий рівноапостольний князь Володимир p1bgqsv22ru5d1a63tuk1k6u1cd13 e1501189110454
Житія святих,  Серпень

Святий рівноапостольний князь Володимир

Євангеліє Христове було проповідане в наших землях святим апостолом Андрієм ще в першому столітті нової ери, але державною релігією християнство стало лише в Х столітті, за святого князя Володимира. Внук святої рівноапостольної княгині Ольги, був вихований своїм батьком Святославом в язичницькій вірі. Будучи ревним про­тивником Христа, ідолопоклонником, довгий час Володимир був духовним сліпцем, який не бачив істини Христової. Тому Господь послав йому сліпоту тілесну. Темрява розкрила йому духовні очі, щоб він побачив Світло Христове.

Саме Благодать Божа переродила Володимира. Київську Русь, що кланялася могиль­ним богам, він зробив християнською. В одному із своїх послань апостол Павло написав такі слова Христа Спаси­теля: “Сила Моя в немочі виявляється”.

Невипадково Православна Церква часто порівнює князя Володимира з апостолом Павлом. До прийняття християнства і Павло, і Володимир були грішниками. Савл був серед убивць християн, а Володимир – великим сластолюбцем. Благодать Божа переродила їх: вона чорне зробила білим як сніг, а грішне – святим.

Святий князь Володимир не тільки спас свою душу, але і народ свій привів до Христа. Апостол Павло бачив Христа, коли Він явився йому на дорозі до Дамаска, а князь Володимир не бачив нашого Спасителя, тому Господь залучив його до блаженних. Адже Він сказав:

 

“Блаженні ті, що не бачили Мене і увірували”

Там, де йде боротьба між добром і злом; там, де виру­ють пристрасті, де християнство стикається з язичництвом; там, де боротьба стає трагічною і страш­­ною, – Господь завжди посилає людину муж­ню, яка приводить свій народ до Бога. Такою муж­ньою людиною був святий великий князь Володи­мир. Його подвиг свята Церква порівнює з трудами апос­толів, з цієї причини називає його рівноапостольним.

Апостол Павло в одному із своїх послань гово­рить: “Поминайте наставників ваших, які відкрили вам тайни віри”. І ось сьогодні ми згадуємо святого великого князя Володимира – духовного провідника і наставника, хрестителя народу Руси-України, видатного державотворця, який розширив і зміцнив Київську Державу, ввів її до сім’ї європейських народів, збагатив її  матеріально і духовно.

pokrov-hamburg.de

Знайшли помилку