Мученик Мирон пресвітер p1clj84ptjjgi1ts6q3o171m1ndm3
Житія святих,  Серпень

Мученик Мирон пресвітер

Місяця серпня на 17-й день

Святий Мирон був пресвітером в Ахайї в дні нечестивого царя Деція, а ігемоном у краю тому був Антипатр. Був же святий роду шанованого й багатого, вдачею добрий, любов гарячу мав до Бога та до людей і був усім життям богоугодний. У день Різдва Христового, коли увійшов Антипатр до церкви християнської, щоб схопити вірних, які зібралися, і мучити, святий Мирон сповнився ревності, докорами принизив ігемона й посміявся з нього. Схопили його й мучили люто, на дереві повісили, і гребенями залізними обдирали, і вогнем палили. Коли ж у вельми розжарену піч, що полум’ям пашіла, вкинули, вогонь великий з печі вийшов і попалив тих, що навколо стояли, слуг нечестивих сто п’ятдесят. А святий зберігся живий і без ушкоджень, благодаттю Христовою, посеред печі стояв і благословив Бога. І видно було святих ангелів, які в полум’ї оточували його і вогонь на холод перетворювали. Коли ж згасла піч і святий без школи вийшов з неї, ігемон примушував його поклонитися ідолам. І коли святий не скорився, звелів кат краяти на ньому шкіру на ремені від плечей до ніг. Мученик же вирвав з себе один ремінь і кинув в лице ігемонове. Тому обідране тіло його знову обдирали залізними кігтями, а після того звірам на поїдання віддали, та не завдали вони йому школи. І бачив Антипатр-ігемон осоромленим себе у всьому від страстотерпця Христового Мирона, сповнився гніву й безумства, і своїми руками убив себе, і загинув із шумом, передавши нечисту душу бісам у пекло на вічні муки. А святого мученика повели в Кизик-град і там відтяли голову. Прийняв він кінець, передавши душу свою в руки Божі, і вінець мученицький прийняв, увійшов у радість Господа свого.

Тропарі, кондаки, молитви та величання

Гражданський шрифтЦерковнослов'янськоюУкраїнською

Тропарь священномученику Мирону Кизическому, глас 4

Му́ченик Твой, Го́споди, Ми́роне/ во страда́нии свое́м вене́ц прия́т нетле́нный от Тебе́, Бо́га на́шего:/ име́яй бо кре́пость Твою́,/ мучи́телей низложи́,/ сокруши́ и де́монов немощны́я де́рзости./ Того́ моли́твами// спаси́ ду́ши на́ша.

Кондак священномученику Мирону Кизическому, глас 4

Измла́да Христа́ возлюби́в, пресла́вне,/ и Того́ соблюда́я Боже́ственныя за́поведи,/ к Тому́ прите́кл еси́ весь цел,/ Ми́роне всече́стне,/ и со А́нгелы мо́лишися приле́жно./ Проси́ всем почита́ющим па́мять твою́// оставле́ния грехо́в.

Величания

 

Тропар свята, глас a1:
Спаси, Господи, люди Твоя / и благослови достояние Твое, / победы православным Христианом на сопротивныя даруя / и Твое сохраняя Крестом Твоим жительство.

Кондак, глас д?

Самоподобен: Вознесыйся на Крест волею, / тезоименитому Твоему новому жительству / щедроты Твоя даруй, Христе Боже, / возвесели нас силою Твоею, / победы дая нам на сопостаты, / пособие имущим Твое oружие мира, / непобедимую победу.

Величання

Величаем Тя, / Живодавче Христе, /и чтем Крест Твой Святый, / имже нас спасл еси от работы вражия.

Тропар, глас 1
Спаси, Господи, людей Твоїх і благослови насліддя Твоє, перемогу побожному народові нашому на супротивників подалі Хрестом Твоїм охороняй нас — оселю Твою.

Кондак, глас 4
Вознісся на Хрест волею, Христе Боже, даруй щедроти Твої новому людові Твоєму, що носить ім’я Твоє. Звесели силою Твоєю благовірних людей, подаючи їм перемогу над супротивниками зброєю миру — Хрестом Твоїм — непоборним знаменом перемоги.

Величання
Величаємо Тебе, Життєдавче Христе, і шануємо Хрест Твій Святий, ним же нас спас від неволі ворожої.

 

Знайшли помилку