Священномученик Феопемпт, єпископ Нікомідійський, і мученик Феона волхв p18djnv3l31dr31glb1s3r8p267j3
Житія святих,  Січень

Священномученик Феопемпт, єпископ Нікомідійський, і мученик Феона волхв

Місяця січня на 5-й день

Святі мученики Феопемпт і Феона постраждали в Нікомідії 303 року. Святий Феопемпт був єпископом у Нікомідії за Діоклітіана. Виступаючи проти ідолопоклонства, він захищав віру Христову. Покликаний до царя, він відмовився виконати його вимогу поклонитися ідолу Аполлона. Святого Феопемпта кинули в розпечену піч, але він силою Божою залишився живий. Уночі цар із загоном воїнів пішов до печі й там справді побачив святого живим і таким, що молився Богу. Приписуючи чудо, що сталося, дії чаклунства, Діоклітіан наказав морити святого Феопемпта голодом і спрагою протягом 22 днів, але й тут волею Божою мученик був збережений.

Тоді цар закликав відомого чарівника Феону, який взявся зруйнувати “чари”, якими, як вони припускали, володіє святий єпископ Феопемпт. Феона приготував для святого Феопемпта отруту, вкладену в корж, і запропонував йому з’їсти його. Отрута анітрохи не зашкодила святому Феопемпту. Феона вдруге випробував на мученику дію ще сильнішої отрути, але, бачачи, що святий Феопемпт залишається неушкодженим, сам увірував у Христа. Його кинули в темницю разом зі святим єпископом, який оголосив його і хрестив, давши йому ім’я Синесій (що означає “сповнений розуму”).

Вранці Діоклітіан покликав святого Феопемпта і знову переконував зректися Христа, але, бачачи непохитну твердість святого мужа, віддав його на численні та тяжкі муки, після чого святого обезголовили. Святий мученик Феона, який відмовився принести жертву ідолам, був живим закопаний у глибокий рів. Це сталося в Нікомідії 303 року.

Знайшли помилку