Преподобний Василій Сповідник, єпископ Парійський p1e6lsqvcj4gde4g1i2a19l1ep23
Житія святих,  Квітень

Преподобний Василій Сповідник, єпископ Парійський

Місяця квітня на 12-й день

Парія, давній град меншої Мізії, коли прийняв віру Христову, вшанований був честю єпископського престолу і підпорядковувався Кизицькому митрополитові. У тому граді преподобний отець наш Василій за чесноти, що його перевищували, і богоугодне життя єпископом поставлений був. Коли ж почалася іконоборна єресь у царство Лева Ісаврянина, сповідником Христовим виявився, бо не приєднався до єретиків, не погодився з ними ані підписатися не хотів за знищення святих ікон, хоч і примушували його. Через те гнаний був і кривджений. Життя своє, за святим апостолом Павлом, у бідах і скорботах провадив, переселявся і втікав весь час, отцівських догм незмінно дотримуючись, благочестя люблячи, злочестивих же збори ненавидячи й гидуючи ними. Догодив же Богові у всьому, з миром спочив у Господі.

Тропарі, кондаки, молитви та величання

Гражданський шрифтЦерковнослов'янськоюУкраїнською

Кондак преподобному Василию, епископу Парийскому , глас 2

Вы́шняго све́том озари́вся, блаже́нне,/ просвеща́еши вся,/ и́же любо́вию че́ствующия твое́, о́тче, честно́е страда́ние./ Васи́лие священнострада́льне,/ моли́ Христа́ Бо́га// непреста́нно о всех нас.

Кондaкъ, глaсъ в7.
Под0бенъ: Въ вhшнихъ и3щS:

Вhшнzгw свётомъ њзари1всz, бlжeнне, просвэщaеши вс‰, и5же люб0вію чествyющыz твоE, џтче, честн0е страдaніе, васjліе сщ7еннострадaльне: моли2 хrтA бGа непрестaннw њ всёхъ нaсъ.

Ще в розробці

Знайшли помилку